ALEKO – Producent pomocy dydaktycznych i zabawek

Wyświetlanie 1–12 z 29 wyników

Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci

To one zapełniają świat dziecka zabawą na co dzień i od święta – w dni wolne starsi powinni znaleźć nieco czasu, aby zainicjować zabawę nowymi zabawkami. Najbardziej wartościowa zabawa to ta która uczy kreatywności – łóżeczko czy kołyska dla lalki może być powodem do wykonania pościeli z materiałów które w innym wypadku trafiłyby do kosza. W innej sytuacji łóżeczko posłuży do zwrócenia uwagi na delikatność z jaką należy obchodzić się z lalką – lalka to dziecko naszego dziecka, a z dziećmi należy obchodzić się delikatnie.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną jest trudniejsza dla dorosłego niż włączenie telewizora z atrakcyjną bajką, ale czy nauczy dziecko jak zabawa puzzlami geometrycznymi staranności w układaniu klocków, odróżniania kolorów, odróżniania i nazywania figur geometrycznych, własnoręcznej budowy sylwetki samochodu? Wymaga to jednak wspólnej zabawy z rodzicami czy dziadkiem i babcią. Tablica kredowa umożliwi opiekunom naukę pisania kredą i wykonywania rysunków kredą kolorową. To klasyczna zabawa w szkołę. Nieco starsze dzieci (5-7 lat) mogą bezstresowo zapoznać się z pojęciem zbioru i działaniami na zbiorach przy pomocy zestawu do nauki działań na zbiorach. Sztaluga malarska dla dzieci jest niezwykle przydatna w pokoju zabaw - jeżeli nawet nie będzie wykorzystywana jako malarska, to gdzie zaprezentować prace powstałe na stole czy biurku? Czy można nauczyć się zasad jakie żądzą układem dziesiętnym bez liczydła? Duże liczydło stojące to nieodzowny element wyposażenia każdej sali matematycznej nauczania początkowego.

Rozwój kreatywności od najmłodszych lat to zadanie rodziców, przedszkola i szkoły, a wyroby polskiego producenta pomocy dydaktycznych Z.P. ALEKO mogą w tym trudnym zadaniu pomóc.


Osłonki na doniczki

Przedstawiamy serię osłonek na doniczki, które można wykorzystać także jako skrzynki na wino, skrzynki na kosmetyki lub inne drobiazgi. Jest to rękodzieło wysokiej jakości, wykonane z drewna dębowego. Drewno jest impregnowane lakierem wodoodpornym, dzięki czemu osłonki świetnie sobie radzą nawet na nieosłoniętym balkonie. Wszelkie dekoracje wykonywane są ręcznie przez zawodowego plastyka.